
Bliv klogere på EN17206, ny standard for rigging og scene materiel
14. maj og 28. maj – kl. 10-15
Jydekrogen 8, 2625 Vallensbæk
Kom og få styr på den nye EU rigging standard EN17206 når Matrix Sales tilbyder to dage med vidensdeling og foredrag i samarbejde med John Sebastian, ekspert i rigging-standarder og guidelines.
Om John Sebastian
John Sebastian driver en ingeniørvirksomhed specialiseret i rådgivning og leverance af konstruktive og mekaniske løsninger indenfor underholdnings- og byggeindustrien. John Sebastian leverer bl.a. dokumentation af midlertidige konstruktioner såsom telte og scener, stilladser, kraner og ophæng i og udenfor Danmark. John Sebastian deltager desuden i den europæiske standardisering, og underviser indenfor statik og beregning af rig konstruktioner.
EN17206 er nye EU-retningslinjer som kommer til at påvirke alle der suspenderer og rigger udstyr i underholdningsindustrien.
Program for dagene:
- 10-12 - Foredrag af John Sebastian
- 12-13 – Frokost (Matrix Sales giver frokost)
- 13-15 – Vidensdeling om brug af EN17206 med udgangspunkt i spørgsmål og oplevelser fra deltagere
Tilmeld dig en af de to Sessions og få bedre indsigt i hvordan du kan sikre at din virksomhed lever op til de nye retningslinjer.
Bemærk venligst at EN17206 ikke kan udleveres på kurset, da det er en vare under Dansk Standard og derfor skal erhverves derigennem.
DETTE EVENT HAR ALLEREDE FUNDET STED. KONTAKT URS PÅ ufa@matrixsales.dk HVIS DU VIL VIDE MERE OM EN17206